SONDA: Kto powinien zostać prezydentem Warszawy? Zagłosuj i zobacz wyniki!

fot.youtube
Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!

fot.youtube

Chociaż wybory samorządowe dopiero za rok, Platforma Obywatelska przestawiła swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Obecna prezydent czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz już dawno powiedziała, że już więcej nie będzie ubiegała się o to stanowisko. Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy od 2006 roku. A teraz nasza Sonda: Kto powinien zostać prezydentem Warszawy?

Kandydatem PO w wyborach, które odbędą się jesienią 2018 roku będzie Rafał Trzaskowski. Jest on politologiem oraz specjalistą od spraw europejskich. Był przez rok ministrem administracji i cyfryzacji, sprawował mandat posła VII kadencji do Parlamentu Europejskiego, a od 2015 roku mandat posła na Sejm z okręgu krakowskiego. Posiada doktorat w zakresie nauk o polityce. Był także nauczycielem języka angielskiego. Ma 45 lat.

Co prawda Prawo i Sprawiedliwość czyli główny a w zasadzie jedyny realny konkurent nie wystawił jeszcze kandydata. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Patryk Jaki. Młody parlamentarzysta ostatnio zdobywa rozgłos jako główny krytyk obecnej prezydent Warszawy w związku z przewodniczeniem Komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Z wykształcenia również jest politologiem. Jest już drugą kadencję posłem na Sejm, od 2015 roku wiceministrem sprawiedliwości, ponadto jest autorem wielu inicjatyw w tym „Praca dla więźniów” czy też „rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym”. Ma 32 lata, żonę i syna, który ma zespół Downa.

Kto powinien zostać prezydentem Warszawy?

View Results

Loading ... Loading ...

WAŻNE! PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE TEGO ARTYKUŁU DALEJ NA FACEBOOKU.

Przeczytaj również:


Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!