Znany poseł wyrzucony z PiS! Sam parlamentarzysta jest zaskoczony taką decyzją

fot.youtube
Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!

fot.youtube

Po wygranych wyborach w 2015 roku przez Prawo i Sprawiedliwość koalicja Zjednoczonej Prawicy posiadała niewiele ponad połowę miejsc w parlamencie. Po ostatnich roszadach PiS posiadał 236 posłów w Sejmie gdzie większość stanowi 231 posłów. Wszystko się zmieniło po tym jak 11.10.2017 r. z partii został usunięty poseł PiS.

Problemy rozpoczęły się, gdy młody poseł zaczął sprzeciwiać się głośno własnej partii. Jego głośny sprzeciw w sprawie nowego podatku na paliwo przysporzył mu problemów. Kolejne jego działania jasno wskazywały, że nie po drodze mu z kolejnymi działaniami rządzącej partii. Czarę goryczy przelało jego głosowanie za odebraniem immunitetu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Na to partia nie mogła sobie pozwolić i zawiesiła go, a następnie usunęła z partii.  „Nie zostałem zaproszony na klub, nic nie wiedziałem o klubie. Jest mi przykro, że nie mogłem przedstawić swoich racji” – tak komentował tą decyzję dla FAKT24. Najmłodszy poseł obecnej kadencji rozważa dołączenie do klubu KUKIZ’15.

Czy popierasz wyrzucenie Łukasza Rzepeckiego z PiS?

View Results

Loading ... Loading ...

Już jako 18 latek został radnym Ozorkowa – 20 tysięcznego miasteczka. Po szkole średniej studiował prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Chodzi tutaj o posła Łukasza Rzepeckiego. Nazywany najmłodszym polskim posłem polityk już w wieku 18 lat wstąpił w szeregi partii. Karierę budował jako dyrektor biura poselskiego Marcina Mastalerka oraz asystent eurposła Janusza Wojciechowskiego. Jego kariera szybko się rozwijała, był m.in. przewodniczącym regionalnego oddziału Forum Młodych PiS.  Pnąc się w błyskawicznym tempie po szczeblach politycznej kariery już 4 lata później w 2014 roku został radnym miasta Łodzi. Kolejny rok zaowocował kolejnym sukcesem – młody 23 letni członek Prawa i Sprawiedliwości został wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencji. Reprezentant okręgu sieradzkiego otrzymał 9229 głosów.

 

Przeczytaj również:


Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!