Gigantyczna i wcześniejsza emerytura dla Tuska! Nie uwierzysz jaka!

fot. youtube
Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!

fot. youtube

Donald Tusk jako premier Rzeczpospolitej Polskiej zarabiał kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W portfelu premiera zaszły jednak gigantyczne zmiany od kiedy został przewodniczącym Rady Europejskiej. Na tym stanowisku zarabia około 125 tys. złotych miesięcznie! Już na samą przeprowadzkę do Brukseli otrzymał dodatek wynoszący 170 tysięcy złotych – pisał swego czasu „Fakt”. To jednak nie jest informacja, która najbardziej zaskakuje. Według informacji „Faktu” 60-letni premier Donald Tusk, który podniósł w Polsce wiek emerytalny do 67 lat, sam na emeryturę przejdzie już w wieku 62 lat – bo jest to wiek emerytalny jaki obowiązuje unijnych urzędników.

Ile wynosić będzie jego gigantyczna i wcześniejsza emerytura dla Tuska? Będą to jak dla emeryta bardzo duże pieniądze – 80 tysięcy złotych miesięcznie!

Daje to niemal 1 milion złotych emerytury rocznie. Jak na polskie warunki Donald Tusk dzięki zastąpieniu Hermana Van Rompuya stanie się, a być może już się stał jednym z najzamożniejszych polskich polityków. Niedawno 2,5 letnia kadencja przewodniczącego Rady Europejskiej została przedłużona na drugą ostatnią kadencję. Oznacza to, że Tusk w wieku 62 lat zakończy kadencję w Brukseli, będzie mógł przejść na tak wysoką emeryturę, i zapewne wróci do polskiej polityki jako bogaty polityk europejskiego formatu. Czego chcieć więcej.

Donald Tusk w 1980 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, w okresie PRL zajmował się działalnością opozycyjną. W Sejmie zasiadał przez 5 kadencji, raz był senatorem, od 2003 r. jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, a na przestrzeni lat 2007-2014 premierem RP. W 2005 r. w drugie turze przegrał wybory na prezydenta RP z Lechem Kaczyńskim otrzymując 45,96% głosów.

CZEKAMY NA TWÓJ KOMENTARZ!

Źródła: Fakt.pl/tvn24.pl

Przeczytaj również:


Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!