OGÓLNOPOLSKA SONDA: Czy uważasz, że L. Wałęsa był agentem? Głosujemy!

fot. flickr
Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!

Sprawa oskarżeń o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa ciągnie się za Lechem Wałęsą od drugiej połowy lat 70. Od wtedy jego byli współpracowniki zarzucali mu taką współpracę. Na forum publiczne sprawa wypłynęła z powodu uchwały lustracyjnej Sejmu zgłoszonej przez posła Janusza Korwina-Mikke 28 maja 1992.

Realizując uchwałę, minister spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz 4 czerwca 1992 r. przekazał Konwentowi Seniorów Sejmu listę nazwisk ewidencjonowanych przez UB i SB jako ich tajni współpracownicy. Znalazło się tam też nazwisko Lecha Wałęsy, ówczesnego prezydenta RP. Na skutek tych informacji Kancelaria Prezydenta RP wysłała do Polskiej Agencji Prasowej oświadczenie Lecha Wałęsy, w którym przyznawał się do podpisania dokumentów o współpracy SB, jednak oświadczenie to po 2 godzinach zostało wycofane przez Kancelarię. Po tych wydarzeniach Lech Wałęsa nie przyznaje się do takiej współpracy, a dokumenty z „szafy Kiszczaka” w których znajdują się oświadczenia o współpracy podpisane jego nazwiskiem uważa za fałszerstwo.

Czy wierzysz, że Lech Wałęsa współpracował z SB i był TW Bolkiem?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Lech Wałęsa urodził się 1943 roku w Popowie. Od 22 grudnia 1990 do 22 grudnia 1995 był prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej.  Współzałożycielem i przewodniczącym „Solidarności”. W 1981 został człowiekiem Roku tygodnika TIME, w 1983 otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla,  a w 1999 roku uznany za jednego ze 100 najważniejszych ludzi stulecia.

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH PONIŻEJ!

Przeczytaj również:


Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!