GŁOSOWANIE: Kto jest prawdziwym zwycięzcą sporu w Sejmie?

fot. youtube
Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!

Spór sejmowy rozpoczął się 16 grudnia 2016 r. po wystąpieniu posła Szczerby (PO). Poseł niezgodnie z tematem obrad wszedł na mównicę chcąc mówić o blokowaniu dostępu dziennikarzy do budynku Sejmu. Marszałek Kuchciński po upomnieniach wykluczył posła Szczerbę z obrad sejmu zajmującego się wtedy głosowaniem nad budżetem państwa na rok 2017. Posłowie części opozycji w proteście przeciw takiemu zachowaniu weszli i zaczęli blokować mównicę domagając się przywrócenia posła Szczerby do obrad.

I tak do stycznia trwał protest rotacyjny posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Podjęte działania w celu porozumienia przyniosły efekty. Jak sami widzieliście po rozmowach szefów partii najpierw Ryszard Petru podjął decyzję o zakończeniu protestu, mimo, że potem się z tego wycofywał. Na polu walki pozostali posłowie PO, którzy również po kilku dniach jak nazwała to TVP „skapitulowali”.

Który polityk odniósł największy sukces ws. blokowania mównicy?

View Results

Loading ... Loading ...

Śledząc obecne wydarzenia każdy z Was ma swoją opinię na temat tego, kto wygrał ten spór, kogo ten konflikt pogrążył. Zapraszam do komentowania wydarzeń związanych z zaniechaniem blokowania mównicy i protestem przed Sejmem.

Przeczytaj również:


Ważne! Kliknij na poniższą ikonę i udostępnij ten artykuł znajomym!